21-06-2022

Cykl IPMA - Profilaktyka, a nie leczenie finansów projektu, czyli jak zapobiegać ryzykom związanym z kosztami

Warsztaty mają na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z zarządzaniem ryzykiem finansowym projektów oraz metodami zarządzania nim. Zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z procesem zarządzania ryzykiem, zależności poszczególnych elementów tzw. „żelaznego trójkąta” projektu oraz narzędzie do controllingu finansowego, analizy stanu projektu oraz prognozowania ewentualnych przekroczeń lub oszczędności budżetowych. Dzięki warsztatom uczestnicy poznają podstawowe zasady kontrolowania oraz zapobiegania niepożądanym odchyleniom w obszarze zakres, czasu i budżetu projektu.

Termin wydarzenia:

? 21.06.2022

⏰ 10:00 - 13:00

Agenda:

  1. Czym jest ryzyko w projekcie?
  2. Proces zarządzania ryzykiem.
  3. Znaczenie kontroli kosztów.
  4. Tradycyjne kontrolowanie kosztów.
  5. Zintegrowany controlling postępu prac, harmonogramu oraz kosztów.
  6. Wskaźniki analizy stanu oraz prognozowanie odchyleń budżetowych.
  7. Q & A.

Nabór potrwa do 20 czerwca do godz. 14.00 lub do wyczerpania miejsc. Udział bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Warsztat poprowadzi Marcin Opas reprezentujący stowarzyszenie International Project Management Association Polska, doświadczony menedżer, konsultant i trener biznesu, głównie w obszarze zarządzania. Do stycznia 2018 r. był Prezesem Zarządu spółki Danish Technological Institute Polska, będącej członkiem międzynarodowej grupy Danish Technological Institute – renomowanego instytutu badawczo-rozwojowego zajmującego się dostarczaniem wiedzy eksperckiej i innowacji produktowo-usługowych organizacjom na całym świecie.  Z powodzeniem łączył obowiązki zarządcze z bezpośrednią współpracą z klientami poprzez świadczenie usług doradczych oraz prowadzenie szkoleń i warsztatów, których uczestnikami było kilka tysięcy osób w Polsce i zagranicą. Od ponad 20 lat pasjonuje się obszarem zarządzania, zwłaszcza zarządzania projektami i może się poszczycić ponad setką z powodzeniem zrealizowanych projektów, których budżety niejednokrotnie przekraczały dziesiątki milionów złotych

Formularz zgłoszeniowy
na wydarzenie

Uzupełnij dane *

  • Rejestrując się na wydarzenie wyrażam zgodę na kontakt mailowy i/lub telefoniczny ze strony eksperta na wskazane dane kontaktowe w celu przedstawienia możliwości bezpłatnego uczestnictwa w projekcie Innovation Coach.

Wyślij zgłoszenie

Wróć na początek