Q&A Coach

W związku z wątpliwościami dotyczącymi procesu przebiegu usługi coachingu innowacyjnego oraz jego zasad, przygotowaliśmy dla Państwa odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: 

 1. Na czym polega usługa coachingu? 
  Usługa coachingu została szczegółowo przedstawiona w Załączniku Nr 1. do Zasad Naboru Coachów – „Instrukcja postępowania dla coacha” (pobierz PDF). Podstawą usługi jest indywidualna współpraca coacha z firmą, której celem jest wygenerowanie pomysłu na innowacje, które będzie można także potencjalnie sfinansować ze środków europejskich.
   

 2. W jaki sposób otworzyć pliki pobrane ze strony?
  Pliki są w formacie skompresowanym .zip. Można je pobrać za pomocą standardowych programów tj. 7zip, winrar etc. a następnie użyć funkcji: wypakuj tutaj/do folderu etc.
   

 3. Jak przeprowadzić coaching w czasie pandemii COVID-19?
  Na czas trwania pandemii COVID-19 dopuszczamy możliwość spotkań i konsultacji z przedsiębiorstwem wyłącznie on-line ze względu na siłę wyższą, do odwołania. W związku z tym obecnie coachom przydzielane są firmy z całej Polski.
   

 4. Do kiedy trwa nabór na ekspertów?
  Nabór coachów trwa do września 2022 lub do wyczerpania limitu przedsiębiorstw objętych usługą coachingu.
   

 5. Ile coachingów może przeprowadzić coach?
  Coach dopasowywany jest każdorazowo do firmy. Celem jest dobór coacha – eksperta z branży, w której działa przedsiębiorstwo.
  Ze względu na duże zainteresowanie projektem i wiele zgłoszeń zgodnie z regulaminem nie jesteśmy w stanie zagwarantować wszystkim zarejestrowanym ekspertom zleceń.
   

 6. Czy praca coacha jest weryfikowana?
  Tak. Coach powinien przepracować na rzecz projektu nie mniej niż 20 godzin. W celu rozliczenia usługi coachingu należy przedstawić opracowaną rekomendację dla przedsiębiorstwa oraz raport końcowy.
  Wszystkie dokumenty są wnikliwie weryfikowane przez wykwalifikowanych ekspertów. Dopiero sprawdzona i zatwierdzona rekomendacja jest udostępniana firmie.
   

 7. Na jakiej podstawie dobierana jest firma do współpracy z coachem?
  W bazie znajduje się szereg firm z różnych branż. Do danej firmy dopasowywany jest coach posiadający wykształcenie, wiedzę i doświadczenie jak najlepiej wpisujące się w zakres działalności firmy.
   

 8. Ile czasu jest przewidziane na pracę firmy z coachem?
  Umowa między coachem a firmą podpisywana jest na 4 tygodnie. Jest to czas na przeprowadzenie całej usługi coachingu.
   

 9. Jakie są korzyści dla coacha?
  Każdy coaching jest rozliczany na podstawie zawartej umowy, a po jej wykonaniu coach otrzymuje wynagrodzenie.
  Coach zdobywa doświadczenie w prowadzeniu coachingu. Nawiązuje relacje z daną firmą oraz przekazuje jej własne kontakty, dzięki czemu w realny sposób przyczynia się do rozwoju innowacyjności przedsiębiorstwa.
   

 10. Jak można się z Państwem skontaktować?
  Prosimy o kontakt e-mailowy. Adres e-mail dedykowany do procesu naboru coachów to: naborcoachow@innovationcoach.pl

Wróć na początek