20-05-2021

Dzień Informacyjny Innovation Coach

Informujemy, że rozpoczął się nabór na 3. Dzień Informacyjny II edycji projektu Innovation Coach, który odbędzie się w czwartek, 20 maja w godz. 10.00-14.30 w formule on-line na platformie Click Meeting. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. Część informacyjna obejmie wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, podczas którego zaprezentowany zostanie instrument STEP oraz aktualna oferta PO IR, jak również plany dotyczace przyszłego programu wsparcia innowacji. Przedstawimy również założenia Innovation Coach, w tym historie sukcesu firm uczestniczących w I edycji projektu. W części praktycznej ekspert Przemysław Furdal poprowadzi warsztaty "Zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi, najważniejsze aspekty".

Agenda wydarzenia:

10.00-10.10    Otwarcie wydarzenia - przedstawiciel MFiPR, przedstawiciel CPB UE/ IPPT PAN

10.10-10.40    Prezentacja Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej na temat instrumentu STEP, aktualnej oferty PO IR  - przedstawiciel MFiPR, plany dotyczące przyszłego programu wsparcia innowacji (TBC)

10.40-11.00    Prezentacja Innovation Coach - przedstawiciel CPB UE/ IPPT PAN

11.00-11.45    Historie sukcesu I edycji Innovation Coach - Lumekko, ODR Piotr Podpora, Ennbow

11.45-12.00    Przerwa

12.00-14.30   Otwarte warsztaty Innovation Coach: Zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi, najważniejsze aspekty - Przemysław Furdal

  • Technologia - zdefiniowanie potrzeby i produktu
  • Rynek
  • Konkurencja
  • Własność intelektualna - patent, znak towarowy
  • Zespół - tworzenie zespołu projektowego, współpraca z jednostkami badawczymi

14.30             Q&A, zakończenie spotkania

Zachęcamy do udziału - nabór potrwa do środy, 19 maja do godz. 16.00. Do zobaczenia!

Bio eksperta:

Przemysław Furdal - zarządza 2. start-upami Heart Sense i Heart Guard, tworzącymi innowacyjne urządzenie medyczne w obszarze kardiochirurgii. Specjalizuję się w zakresie zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi oraz w zarządzaniu własnością intelektualną.  Uczestniczył w ponad 30 projektach, dla których sporządził m.in. kompleksową dokumentację dla inwestora. Specjalizuje się w projektach z obszaru Life Science. Swoim doświadczeniem dzielę się współpracując na co dzień ze start-upami, jak również prowadząc szkolenia w tym zakresie. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (chemia medyczna), Uniwersytetu Warszawskiego (chemia organiczna) oraz SGH (zarządzanie) i aplikant rzecznikowski.
 

 

 

 

Wróć na początek