04-10-2022

Nowy Przemysł 4.0 - Innovation Coach dla firm ze Śląska

Innovation Coach - pierwsza innowacja w Twojej firmie

Przedstawiciele projektu wezmą udział w konferencji Nowy Przemysł 4.0, będącej integralną częścią targów TOOLEX. Podczas wydarzenia szeroko dyskutowane będą tematy zmian, wyzwań i przyszłości polskiego przemysłu. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zmianami i przyszłością przemysłu w Polsce. Konferencja Nowy Przemysł 4.0 odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 4-5 października 2022 r.

Pod względem nakładów na prace badawczo-rozwojowe województwo śląskie jest na czwartej pozycji w kraju. Wiele zależy od realizacji Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego oraz takich firm jak firm z regionu. W ciągu roku co najmniej 50 śląskich przedsiębiorstw rozpoczęło przygodę z innowacją. Tyle podmiotów skorzystało z bezpłatnej pomocy coachów innowacji, których usługi są finansowane ze środków unijnych. Doskonałym przykładem jest firma Heliar, która w ramach projektu Innovation Coach stworzyła pomysł na pierwszą innowację - wdrożenie sposobu na utylizację paneli fotowoltaicznych.

Jest to jeden z wiodących przykładów z województwa śląskiego, wzór dla tych przedsiębiorstw, które są jeszcze przed rozpoczęciem przygody z innowacjami. Jest się od kogo uczyć. Uczestnicy konferencji Nowy Przemysł 4.0 będą mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami projektu Innovation Coach o tym jak uzyskać wsparcie eksperckie na rozpoczęcie prac badawczo-rozwojowych. 

Zapraszamy serdecznie do naszego stoiska, które zlokalizowane jest w pobliżu Sali Audytoryjnej.

We wtorek 4 października o godzinie 13.45 w sali konferencyjnej numer 8 odbedzie się wystąpienie pt.: "Innovation Coach - pierwsza innowacja w Twojej firmie" w czasie którgo uczestnicy będą mogli poznać historię udziału w projekcie firmy Heliar, dzięki wystąpieniu Prezesa Piotra Kwietnia, a także perspektywę eksperta Innovation Coach - dr hab. Magdaleny Zabochnickiej, Profesor Politechniki Częstochowskiej.

W czasie prelekcji opowiemy:

  • Dlaczego warto prowadzić działalność badawczą, rozwojową i innowacyjną w firmie?
  • Innowacyjność przedsiębiorstw to element DNA polskich firm-jak stworzyć pomysł i przekuć go w produkt?
  • Innowacje procesowe jako element stałego rozwoju biznesu.
  • Jak uzyskać bezpłatne wsparcie merytoryczne w rozpoczęciu prac badawczo-rozwojowych i nawiązać współpracę z jednostkami naukowymi?
  • Jak skutecznie aplikować do projektu Innovation Coach? Ostatnia szansa w 2022 roku: https://www.innovationcoach.pl/zglos-firme

Więcej informacji: https://www.nowyprzemysl.pl/2022/pl/panel/5416.html

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

Wróć na początek