O Projekcie

Trener innowacji dla przedsiębiorców

Szukasz ścieżki rozwoju dla swojego przedsiębiorstwa? Słyszałeś o innowacjach, pracach badawczo-rozwojowych, ale kojarzą Ci się z poszukiwaniem leku na raka lub konstrukcją łazika na Marsa? To nie do końca tak. Skorzystaj z instrumentu Innovation Coach i dołącz do grona przedsiębiorców-innowatorów. Pomożemy Ci zbadać potencjał innowacyjny Twojego przedsiębiorstwa, przeanalizujemy branżę, w której działasz, Twoje dotychczasowe działania, zasoby kadrowe, kulturę innowacji. Na koniec przygotujemy specjalnie dla Ciebie koncepcję wdrożenia innowacji w Twojej firmie.

Innovation Coach to instrument wsparcia dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działania B+R+I w szczególności ze środków PO IR i Horyzont 2020 i nie prowadzili samodzielnie lub prowadzili tylko w ograniczonym zakresie projekty B+R+I. Jest to również druga ścieżka instrumentu Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (więcej o STEP: https://www.poir.gov.pl/strony/o-programie/sprawdzimy-twoj-eksperymentalny-pomysl-step/)

Aby skorzystać z instrumentu należy zarejestrować przedsiębiorstwo na www.innovationcoach.pl, poczekać na kontakt ze strony konsultanta, który wstępnie przeanalizuje doświadczenie firmy. W tym przypadku im mniejsze doświadczenie, tym lepiej. W przypadku spełniania warunków przedsiębiorcy przydzielony zostanie coach innowacji z bazy ekspertów prowadzonej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Coach najpierw przeanalizuje branżę, środowisko i dotychczasowe doświadczenie przedsiębiorstwa, a następnie w trakcie bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcą zbada potencjał przedsiębiorstwa, możliwości i zasoby w zakresie B+R+I – sytuację finansową, kadrową, infrastrukturalną, kulturę innowacji. W efekcie coach przedstawi rekomendacje dla przedsiębiorcy, zawierające kierunki i ścieżki wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie, wskaże możliwości pozyskania środków na innowacje z Unii Europejskiej.

Ponadto przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z działań wspierających w postaci info days, w 16 miastach w Polsce, warsztatów B+R. W trakcie info days będzie można dowiedzieć się więcej o projekcie Innovation Coach oraz I ścieżce instrumentu STEP – Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt oraz o środkach dostępnych dla przedsiębiorców w ramach Programu Inteligentny Rozwój oraz Horyzont 2020. W trakcie warsztatów B+R przedsiębiorcy będą mogli poznać specyfikę prowadzenia i strukturyzacji projektów badawczo-rozwojowych, tworzenia modeli finansowych, zasady ochrony własności intelektualnej, możliwości pozyskania dofinansowania na realizację swoich pomysłów biznesowych z Unii Europejskiej.

STEP (Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt) to komplementarne narzędzie wsparcia stworzone przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w innowacje oraz prace badawczo-rozwojowe. Jego celem jest wsparcie zarówno tych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z innowacjami, jak i tych, którzy chcieliby już inwestować w konkretne rozwiązania i pomysły.

Więcej o Innovation Coach – II ścieżka instrumentu Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projektu: www.innovationcoach.pl

Więcej o Wstępnej Weryfikacji Pomysł na Projekt – I ścieżka instrumentu Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt: www.poir.gov.pl/step

  

Wróć na początek