07-06-2022

Cykl IPMA - Przywództwo, lider i etapy rozwoju pracownika

Zachęcamy do udziału w kolejnym warsztacie z cyklu IPMA Polska, "Przywództwo, lider i etapy rozwoju pracownika". Warsztat odbędzie się 7 czerwca br, w godz. 10:00-13:00, i poprowadzi go ekspertka IPMA Polska, Pani Agata Wojciechowska.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnice pomiędzy liderem a managerem oraz sprawdzą jak nasze zachowania wpływają na rolę jaką chcemy i powinniśmy pełnić w organizacji. Dodatkowo przedstawione zostaną etapy rozwoju pracownika i sposób zarządzania w poszczególnych etapach.
Agenda:

 1. Przywództwo, przywódca i lider.
 2. Model Belbina
 3. Budowa autorytetu lidera
 4. Siatka kierownicza Blake i Mouton
 5. Etapy dojrzałości pracownika
 6. Etapy zarządzania pracownikiem
 7. Komunikowanie zasad współpracy w zespole - feedback
 8. Efektywność i zaangażowanie pracowników - zasada Pareto
 9. Role i dynamika rozwoju zespołu
 10. Typy osobowości
 11. Struktura zespołu projektowego

Nabór potrwa do 6 czerwca do godz. 12.00 lub do wyczerpania miejsc. Udział bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Warsztat poprowadzi Agata Wojciechowska - analityk biznesowy w dziale programistycznym w firmie Sagitum S.A., gdzie zajmuje się weryfikowaniem zasadności biznesowej projektów oraz koordynuje pracę programistów. Pracuje również jako Asystent na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Zakładzie Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa, gdzie uczy przedmiotów z zakresu zarządzania projektami, w tym narzędzi informatycznych wspomagających koordynację projektów przez Project Managera. Dodatkowo jest członkiem Zespołu ds. komunikacji Wydziału Zarządzania, gdzie pomaga dbać o wizerunek i marketing Wydziału. Swoją karierę zaczęła w dziale wdrażania strategii, a następnie jako asystentka w dziale projektów, wspierała koordynację eventów i stworzyła harmonogram prac dla corocznego kongresu w firmie Exacto Sp. z o. o. Pracowała również jako specjalistka ds. doradców MŚP i koordynator portfela projektów w Stowarzyszeniu B-4. Zdobyła certyfikat z zarządzania projektami – IPMA na poziomie D oraz ukończyła kurs z kreatywnego myślenia. Ponadto jest organizatorką wielu szkoleń z metody Design Thinking we współpracy z Google oraz Polskim Funduszem Rozwoju. Pracowała jako Animator ProtoLab w Podkarpackiem Centrum Innowacji, odpowiadając za koordynację i wsparcie rozwoju start-up’ów studenckich. Jest absolwentką Politechniki Rzeszowskiej, gdzie ukończyła kierunek Zarządzanie na specjalności Zarządzanie Projektami. Jej praca magisterska „Wykorzystanie zarządzania projektami w tworzeniu i rozwoju start-upu” stała się kanwą do stworzenia nowego systemu tworzenia i zarządzania start-up’em. Za swoje osiągnięcia i wyniki naukowe jak też za działalność na rzecz rozwoju uczelni, w 2019 r. została odznaczona nagrodą Primus Inter Pares.

Wróć na początek