08-03-2022

Wsparcie dla przedsiębiorstw w Horyzoncie Europa

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty Innovation Coach pn. "Wsparcie dla przedsiębiorstw w Horyzoncie Europa" we wtorek, 8 marca w godz. 10.00-13.00 w formule on-line. Spotkanie będzie miało interaktywny charakter i skierowane jest wyłącznie do absolwentów i uczestników bieżącej edycji projektu, poprowadzi je Aleksandra Ihnatowicz, ekspertka Horyzontu Europa.

Pomoc w wejściu z produktem na rynek lub w pozyskaniu inwestora, wsparcie w przygotowaniu biznes planu, dostęp do europejskich laboratoriów badawczych i superkomputerów, specjalne granty dla firm prowadzonych przez kobiety – to tylko niektóre możliwości, jakie stwarza dla przedsiębiorców program Horyzont Europa.

Horyzont Europa to najnowszy Program Ramowy Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji skierowany głównie do naukowców i przedsiębiorców, z budżetem ponad 95 mld euro na lata 2021-2027. W ramach tej puli środków Komisja Europejska cykliczne ogłasza konkursy tematyczne w trzech tzw. filarach programu: „Doskonała nauka”, „Wyzwania globalne i europejska konkurencyjność przemysłowa”, „Innowacyjna Europa”. O granty trzeba starać się w konkurencyjnym międzynarodowym środowisku.

Jak zacząć swoją przygodę z Horyzontem, jak znaleźć swoje miejsce w programie. O tym opowiem w trakcie warsztatu. Bo choć program Horyzont kojarzy się głównie z badaniami, jest w nim mnóstwo miejsca dla innowacyjnych przedsiębiorców. Zapraszam.

Wśród poruszonych tematów znajdą się następujące:

 

  • Od pomysły do rynku- poziomy gotowości technologicznej (TRL).
  • Projekty B+R -charakterystyka w kontekście programu Horyzont Europa. Co można uzyskać, co w ramach projektu można zrobić?
  • Komercjalizacja – jakie wsparcie oferuje Komisja Europejska?
  • Aktualne konkursy Horyzont Europa-przegląd oferty dla firm.
  • Aplikacja- jak to się robi?
  • Dodatkowe wskazówki i podpowiedzi.
  • Sesja pytań i odpowiedzi.

Nabór potrwa do poniedziałku, 7 marca do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Aleksandra Ihnatowicz, już od lat wspiera innowatorów w pozyskiwania środków z UE na R&D. Ekspert obszaru EIC (European Innovation Council) oraz Klastra 4: Technologie Cyfrowe, Przemysł i Przestrzeń Kosmiczna w programie Horyzont Europa, wcześniej koordynator obszaru Future Emerging Technologies (FET) w programie Horyzont 2020, ekspert ICT (Technologie Informacyjno Komunikacyjne) i Space (Przestrzeń Kosmiczna). Specjalista ICT z ponad 16 letnim doświadczeniem w Europejskich Programach Badawczych (w tym praktyczne doświadczenia w realizacji i zarządzaniu projektami). Zdobyła wykształcenie wyższe na wydziale Informatyki (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych), kontynuowała studia i pracę badawczą w Kanadzie i Anglii. Od początku 2010 roku jest ekspertem ICT Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce na początku w Siódmym Programie Ramowych (FP7) i Programie Ramowym na rzecz Konkurencyjności i Innowacji (CIP-ICT PSP), obecnie w Horyzoncie Europa.

Wróć na początek