01-02-2022

Korzyści prawno-podatkowe dla innowacyjnych przedsiębiorstw

Zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku zamknięte warsztaty dla absolwentów i uczestników bieżącej edycji Innovation Coach już w najbliższy wtorek, 1 lutego br. w godz. 10.00-13.00 w formule online. Od 1 stycznia 2022 r. mamy do czynienia z nową rzeczywistością podatkową. Zmienione przepisy wprowadzają lub ułatwiają wiele korzystnych rozwiązań dla innowacyjnych przedsiębiorców. Dodajmy, rozwiązań, które w całkowicie legalny sposób pozwalają na zmniejszenie obciążeń publicznoprawnych i reinwestycję środków w nowe innowacyjne przedsięwzięcia. Warsztaty mają na celu pokazać każdemu z uczestników, jako innowatorowi i przedsiębiorcy istniejące rozwiązania podatkowe wspierające działalność B+R i plany ekspansji na rynki zagraniczne. Spotkanie będzie miało charakter interaktywny - uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego zadawania pytań.

Podczas warsztatów omówione zostaną następujące kwestie:

  1. wybór optymalnej struktury prawno-podatkowej dla innowacyjnego przedsiębiorcy (estoński CIT, spółka z o.o., Prosta Spółka Akcyjna),
  2. ulga na działalność B+R,
  1. IP-box czyli 5% podatek dochodowy dla innowacyjnych,
  2. ulga na prototyp
  3. ulga na ekspansję
  4. 50% koszty uzyskania przychodów dla innowacyjnych pracowników.

Nabór potrwa do 31 stycznia do godz. 16.00 lub do wyczerpania miejsc. Udział bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Warsztaty przeprowadzi Marcelina Szwed-Ziemichód – doradca podatkowy i adwokat, współpracująca z innowacyjnymi przedsiębiorcami z branży kreatywnej i IT (w tym blockchain i GameDev). Pomaga zrozumieć podatki w innowacyjnych branżach. Wierzy, że każdy powinien czuć się bezpiecznie w kontaktach z urzędami i świadomie wybierać zasady swojego rozliczenia. Edukuje i doradza jak w zgodzie z przepisami i optymalnie podatkowo prowadzić innowacyjny biznes. Prowadzi swoją kancelarię MSZtax (www.msztax.pl).

Wróć na początek