14-09-2021

Od pomysłu do rynku ze wsparciem Europjskiej Rady ds. Innowacji, Horyzont Europa i EIC Accelerator [wtorek, 14 września godz. 10.00-13.00]

Europa musi wykorzystać swoją naukę, innowacyjne MŚP i start-upy, aby konkurować na światowych rynkach coraz bardziej definiowanych przez nowe technologie. Właśnie dlatego Komisja Europejska powołała Europejską Radę ds. Innowacji (EIC), która ma wspierać przełomowe pomysły obarczone wysokim ryzykiem, przekształcać naukę w nowy biznes i przyspieszać ekspansję innowatorów kształtujących przyszłość. Niezależnie od tego czy Twój pomysł jest na etapie laboratorium czy testowania produktu, program Horyzont Europa oferuje Ci ogromne możliwości finansowego (i nie tylko) wsparcia Twojej innowacji! Na warsztatach przyjrzymy się bliżej całemu łańcuchowi innowacji i temu jak wykorzystać poszczególne instrumenty Horyzontu na kolejnych etapach jej rozwoju. Czy warto włączyć HE do strategii zarządzania innowacji w firmie? O tym dowiemy się na zamkniętym warsztacie 14 września  "Od pomysłu do rynku ze wsparciem Europjskiej Rady ds. Innowacji, Horyzont Europa i EIC Accelerator" dla absolwentów i uczestników bieżącej edycji projektu Innovation Coach. Spotkanie odbędzie się w formule on-line na Platformie Click Meeting.

Wśród poruszonych tematów znajdą się następujące:

  • Od pomysły do rynku- poziomy gotowości technologicznej (TRL).
  • Projekty B+R -charakterystyka w kontekście programu Horyzont Europa. Co można uzyskać, co w ramach projektu można zrobić?
  • Komercjalizacja – jakie wsparcie oferuje Komisja Europejska?
  • Aktualne konkursy Horyzont Europa-przegląd oferty dla firm.
  • Aplikacja- jak to się robi?
  • Dodatkowe wskazówki i podpowiedzi.
  • Sesja pytań i odpowiedzi.

Nabór potrwa do poniedziałku, 13 września do godziny 16.00. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

 

Aleksandra Ihnatowicz

Ekspert obszaru EIC (European Innovation Council) oraz Klastra 4: Technologie Cyfrowe, Przemysł i Przestrzeń Kosmiczna w programie Horyzont Europa, wcześniej koordynator obszaru Future Emerging Technologies (FET) w programie Horyzont 2020, ekspert ICT (Technologie Informacyjno Komunikacyjne) i Space (Przestrzeń Kosmiczna). Specjalista ICT z ponad 15 letnim doświadczeniem w Europejskich Programach Badawczych (w tym praktyczne doświadczenia w realizacji i zarządzaniu projektami). Z wykształcenia informatyk, studia i pracę badawczą kontynuowała w Kanadzie i Anglii. Od początku 2010 roku jest ekspertem ICT Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce, obecnie ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także członkiem Komitetu Programowego Komisji Europejskiej.

Wróć na początek