11-09-2020

Rola i metody tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych (Business Model Canvas) [11.09, godz. 09.00:12.00]

Zapraszamy przedsiębiorców na wirtualny warsztat „Rola i metody tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych (Business Model Canvas)” odbędzie się 11 września (piątek) 2020 r., w godzinach 09:00- 12:00. . Wydarzenie skierowanie jest do przedsiębiorstw, które zostały zakwalifikowane do usługi coachingu innowacji bądź przekonsultowane przez naszych ekspertów w ramach projektu „Innovation Coach – wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I”.

Eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego poprowadzą interaktywny warsztat on-line oparty na narzędziu Business Model Canvas stworzonym przez Alexandra Osterwaldera. Model biznesowy powstały przy jego wykorzystaniu to wizualna i przejrzysta reprezentacja dziewięciu elementów. W każdej organizacji są one fundamentem pozwalającym na strategiczne podejście do procesu dostarczania klientom wartości oraz do generowania przychodu. Warsztat będzie okazją do poznania narzędzia Business Model Canvas oraz przećwiczenia podstaw umiejętnego korzystania z niego w celu tworzenia nowych modeli biznesowych lub usprawniania istniejących. BMC to doskonałe narzędzie do tego, aby w już istniejącym modelu poszukiwać obszarów do poprawy, a także aby testować i dostosowywać innowacje do potrzeb organizacji. Przy wykorzystaniu minimum niezbędnej teorii oraz garści inspiracji ze świata przejdziemy przez wszystkie etapy uzupełniania Business Model Canvas, tak aby z powodzeniem można było stosować je w każdym przedsiębiorstwie.

Trenerzy:

Natalia Rymarczuk - Od ponad 10 lat wspiera rozwój pomysłów i przedsiębiorstw; współpracuje z firmami, nauką i organizacjami związanymi z innowacyjnością. Na co dzień pracuje ze startupami, spinoff-ami i partnerami ze środowiska biznesowego, wspiera innowatorów w projektach międzynarodowych.

Seweryn Olek - trener w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, moderator Design Thinking, biotechnolog. Prowadzi zespoły przez proces projektowania rozwiązań odpowiadających na realne potrzeby i motywacje użytkowników. Poprzez warsztaty stymulujące kreatywność i usprawniające pracę zespołową tworzy środowisko sprzyjające innowacjom.

Ramowy program wydarzenia

09:00 – 12:00

Powitanie

Wprowadzenie do narzędzia Business Model Canvas.

Praktyczne ćwiczenia nad 9 elementami modelu biznesowego.

Przykłady innowacyjnych modeli biznesowych.

Sesja Q&A

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

W warsztacie może brać udział kilkoro przedstawicieli firmy.

Więcej informacji: michal.wujewski@ppnt.poznan.pl

 

 

Formularz zgłoszeniowy
na wydarzenie

Uzupełnij dane *

Wyślij zgłoszenie

Wróć na początek