09-03-2021

„Model biznesowy i jego rola w planowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej opartej na wiedzy”

Zapraszamy na 3. bezpłatne warsztaty Innovation Coach "Model biznesowy i jego rola w planowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej w oparciu o wiedzę" we  wtorek, 9 marca 2021 o godz. 9.00. Podczas spotkania uczestnicy będą mięli szansę dowiedzieć się jak zarządzać firmą i jej kapitałem, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów zarządzania zmianą i tematyką innowacyjności oraz ochrony IP, tworzyć model biznesowy dla swojej organizacji lub swojego projektu z wykorzystaniem narzędzi business model canvas i lean canvas oraz wykorzystać swoje atuty dla realizacji ambitnych, ale osiągalnych celów. Webinar poprowadzi p. Izabela Paluch, ekspertka z ponad 25-letnim doświadczeniem z zakresu zarządzania, planowania strategicznego i sprzedaży. Wydarzenie ma charakter zamknięty i jest skierowane tylko dla uczestników projektu Innovation Coach.

Agenda:

 1. Kapitał intelektualny w organizacji. Kapitał finansowy vs kapitał intelektualny. W jaki sposób integrować strategię wykorzystania IP z modelem biznesowym firmy. Jak chronić kapitał intelektualny.
 2. Transfer wiedzy i komercjalizacja. Innowacyjność w ujęciu rynkowym. Transfer wiedzy przez start-up, spin-off, spin-out. Komercjalizacja z wykorzystaniem modelu biznesowego .
 3. Wstęp do modelu biznesowego. Strategia biznesowa i biznes plan vs model biznesowy. Istota modelu biznesowego i jego rola w firmie. Klasyfikacja modeli biznesowych. Model biznesowy, a przewaga konkurencyjna.
 4. Schemat modelu biznesowego w oparciu o business model canvas. Elementy BMC z uwzględnieniem zasad stosowania w praktyce rynkowej. 
 5. Business model canvas vs lean canvas. Elementy LC w analizie porównawczej do BMC.
 6. Planowanie z wykorzystaniem modeli biznesowych. Ścieżka planowania projektu z uwzględnieniem BMC, LC.
 7. Q&A
 8. W trakcie praktyczne case’y i interakcje z uczestnikami.

Interaktywność oznaczać będzie możliwość zadawania pytań w trakcie warsztatów oraz praktyczne odniesienia i przykłady.

Nabor na webinar potrwa do poniedzialku 8 marca do godz. 17.00. Zapraszamy do udziału.

 

Bio ekspertki:

Izabela Paluch

Prezes Zarządu INTECH PK sp. z o.o., Politechnika Krakowska

 • Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na UJ oraz studiów podyplomowych na Politechnice Krakowskiej i na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, laureatka prestiżowego programu stażowego „Top 500 Innovators” na Uniwersytecie Stanforda (2013 r.)
 • Ponad 25 lat działalności w biznesie w obszarze sprzedaży, planowania strategicznego, zarządzania
 • Ponad 25 lat doświadczenia w obszarze sprzedaży, planowania strategicznego i zarządzania, w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych (produkcja i handel); pierwszą własną firmę założyła mając 20 lat
 • Od 10 lat zawodowo związana z Politechniką Krakowską, specjalizuje się w transferze technologii, komercjalizacji wiedzy i zakładaniu akademickich start-up’ów
 • Pierwszą spółkę (własną) założyła mając 20 lat; w ostatnich latach z jej pomocą powstały m.in. Fundacja Laboratorium 60+, Airror Sp. z o.o., Alsitech sp. z o.o., FlexAndRobust Systems Sp. z o.o., Spektronik sp. z o.o., AquaBeeTech Sp. z o.o., Photo4Chem Sp. z o.o.
 • Ekspert, mentor, doradca, trener –wybrane programy „Lean In STEM”, „Girls Go Start Up Academy”, „Smogathon”, „Cybersec Accelerator”, „PAMI Polsko-Amerykański-Most Innowacji”, „Design Thinking Week”
 • Pomysłodawca projektów „Dzień Wynalazków na PK”, „CASELAB – Laboratorium Dobrych Praktyk”, „Don’t Stop. Go Top! Mentors Academy for PK STEM Students”
 • Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia TOP 500 Innovators, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej,Współzałożycielka Stowarzyszenia BeneTibi
 • Modele biznesowe i myślenie projektowe stosuje w codziennej praktyce rynkowej
 • Pasjonatka nowych technologii oraz zadeklarowana humanistka kochająca książki i podróże.; w życiu prowadzi ją ciekawość miejsc i ludzi

 

 

Wróć na początek