07-07-2020

Innowacyjne zespoły, czyli jak tworzyć dobre produkty? [07.07, godz.14.00-17:00]

Zapraszamy przedsiębiorców na wirtualny warsztat „Innowacyjne zespoły, czyli jak tworzyć dobre produkty?”, który odbędzie się 07 lipca (wtorek) 2020 r., w godzinach 10:00-13:00. Wydarzenie skierowanie jest do przedsiębiorstw, które zostały zakwalifikowane do usługi coachingu innowacji bądź przekonsultowane przez naszych ekspertów w ramach projektu „Innovation Coach – wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I”.

Innowacyjne zespoły, czyli jak tworzyć dobre produkty?

Wspieranie rozwoju firmy ma zawsze charakter wielowątkowy. Bardzo ważnym elementem takiego wsparcia jest tworzenie kultury organizacyjnej sprzyjającej powstawaniu innowacji. Eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego proces ten rozpoczynają od wyjaśnienia jak funkcjonują zespoły i jakie naturalne role przyjmują poszczególni jego członkowie. 

Podczas najbliższego warsztatu Seweryn Olek i Anna Padewska-Organ opowiedzą o  teorii ról zespołowych dra Meredith Belbin, która od lat sprawdza się w praktyce. Spotkanie będzie miało interaktywny charakter. Trenerzy stworzą przestrzeń do wypróbowania wiedzy w praktyce, wspólnych dyskusji i pracy grupowej. Ostatnia część warsztatu zostanie poświęcona aktualnym trendom oraz metodzie Design Thinking, która bazuje na pracy zbalansowanych, multidyscyplinarnych zespołów.

Dzięki tym elementom uczestnicy dostaną konkretne narzędzia wpierające zespołowe tworzenie innowacji.

Poruszane tematy

  • Wprowadzenie do teorii ról zespołowych dra Meredith Belbin
  • Design Thinking jako narzędzie bazujące na pracy multidyscyplinarnych zespołów
  • Obserwacja dotychczasowych trendów w kontekście kierunków rozwoju dla produktów i usług

Dla kogo

Dla osób, które mają świadomość, że dla rozwoju firmy istotne są nie tylko sprawnie działające procesy, ale również  sprawnie działające zespoły. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poznać bardzo konkretne i skuteczne narzędzie do identyfikowania naturalnych schematów funkcjonowania poszczególnych członków zespołu.

 

Prowadzący  spotkanie

Anna Padewska-Organ od 5 lat pracuje ze startupami i firmami na różnych etapach rozwoju, które są zainteresowanie projektowaniem usług. Współautorka innovation challange realizowanego m.in. dla OLX Group. Przez 2 lata była mentorką EU-XCEL, europejskiego akceleratora startupów z branży ICT.

Wierzy, że przyjazne użytkownikom rozwiązania powstają w miejscach, gdzie przenikają się dobre relacje międzyludzkie i sprawnie działające procesy. Na co dzień pracuje jako Lead Innovation Specialist w zespole Kreowania Innowacji. Absolwentka Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Seweryn Olek trener w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, moderator Design Thinking, biotechnolog. Prowadzi zespoły przez proces projektowania rozwiązań odpowiadających na realne potrzeby i motywacje użytkowników. Poprzez warsztaty stymulujące kreatywność i usprawniające pracę zespołową tworzy środowisko sprzyjające innowacjom.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

W warsztacie może brać udział kilkoro przedstawicieli firmy.

Formularz zgłoszeniowy
na wydarzenie

Uzupełnij dane *

Wyślij zgłoszenie

Wróć na początek