Opinie

 

 Jak oceniają nas firmy? Obejrzyj wideo ►

 

 

Ekspert wykazał się kompetencją na najwyższym poziomie. Jego zdolności "łączenia kropek" są niesamowite. Idealnie potrafi połączyć jednostki naukowe z biznesem. Mam wielką nadzieję, że uda nam się nawiązać owocną współpracę.


Aldona Szrom, Yerba Mama

Instrument Innovation Coach oraz działanie samego coacha nie budzi żadnych zastrzeżeń. Ekspertka profesjonalnie i rzetelnie zanalizowała nasz pomysł rozwoju oraz przygotowała logiczny i adekwatny do sytuacji plan działania.


Marcin Kober, Studio Fotograficzne i Filmowe

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Coachem - Pan Tomasz bardzo zaangażował się w pracę nad naszym projektem, poprowadził nas w analizie naszego przedsiębiorstwa, a także wnikliwie przeprowadził analizę naszego otoczenia. Dostaliśmy od niego mnóstwo inspiracji pomysłów na działania rozwojowe, a także wskazówki na temat możliwości wykorzystania finansowania ze środków UE w późniejszym etapie rozwoju naszej firmy.

Bardzo dziękujemy!
Jarosław Prędkiewicz, Ale OKO!  – salon optyczny

Udział w  projekcie dał nam orientację, w którym miejscu jesteśmy, w jakim zakresie inwestycja musi być prowadzona, aby miała swój biznesowy sens.
Wiedzieliśmy, że można skorzystać z dotacji, ale dzięki współpracy z coachem otrzymaliśmy rekomendację, które programy pasują do naszego typu inwestycji oraz wstępny kosztorys projektu.
Mimo, że jesteśmy na bardzo koncepcyjnym etapie, otrzymaliśmy realne wsparcie. Polecam! 
Mariusz Kołtun, Hanzatec – producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych 

Przystępując do projektu obawiałem się, że nie znajdziemy osoby, która będzie nam w stanie doradzić. Pozytywnie się rozczarowałem, ponieważ coach na którego trafiliśmy, był bardzo dobrze zorientowany mimo, że ta branża dopiero wchodzi na światowe rynki.
Podczas naszej współpracy potwierdziliśmy cel i zasadność naszego pomysłu. Kiedy nie jesteśmy pewni czy biznes ma sens, czasem warto nie rozpoczynając go na własną rękę, tylko zapytać mądrzejszego.
Nam się to udało dzięki Innovation Coach.
Artur Rybakowski, Alacer – producent ustrojów akustycznych i ekologicznych materiałów budowlanych 

Współpraca z coachem przebiegła bardzo dobrze. Otrzymaliśmy rzetelną rekomendację zawierającą propozycję innowacyjnych działań z możliwym uwzględnieniem prac B+R oraz analizę rynku, opis wymaganych zasobów, ogólną analizę kosztów, główne ryzyka i potencjalne źródła finansowania. Coach uporządkował moją wiedzę, dał wytyczne na przyszłość i dokładnie wskazał, z których dofinansowań możemy skorzystać. Jestem bardzo zadowolona z udziału w programie. 
Dorota Liszewska, Drew Nauta – producent statków i innych jednostek pływających 

Praca z przydzielonym nam Coachem odbyła się w idealnym czasie w rozwoju naszej firmy! Poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi mentoringowych, zadawanie pytań z pozycji obserwatora oraz z eksperta w zakresie Innowacji, nasz pomysł, produkt oraz dalszy jego rozwój został ułożony w strategiczny plan. Ścieżka Innovation Coach pozwoliła nam przejść od idei do profesjonalnego opracowania. Praca z przydzielonym nam Coachem wskazała nam możliwości, o których nieśmiało myśleliśmy w zespole w kontekście marzeń przyszłości. Praca była intensywna, a pomogła nam m.in. zdefiniować główne innowacje (produktowa i marketingowa), opracować opisy używając odpowiedniego języka innowacji, spojrzeć na mocne strony biznesu, przeprowadzić analizę ryzyk i ułożyć strategiczne główne kamienie milowe projektu.
Dzięki programowi skonkretyzowaliśmy plan dla naszego projektu i wytyczyliśmy kierunki biznesu, również w kontekście funduszy Europejskich co obecnie konsekwentnie realizujemy. Jeszcze w czasie trwania projektu pozyskaliśmy partnerów do projektu ze środowiska naukowego i technicznego. Bardzo dziękujemy za tę możliwość! Polecamy każdemu młodemu biznesowi ścieżkę Innovation Coach
Sylwia Domagała, Co-founder FeelBear Sp. z o.o.
(na zdjęciu: Dagmara Domagała)

 
Udział w Innovation Coach pozwolił mi utwierdzić się, że moje działania zdążają w dobrym kierunku – innowacyjne kosmetyki naturalne oparte na surowcach roślinnych o potwierdzonym działaniu leczniczym przy pielęgnacji skóry z różnego typu zmianami to przyszły kierunek mojej produkcji. Doświadczony coach pokazał mi jak wygląda procedura opatentowania autorskich receptur, jak poruszać się wśród już istniejących patentów oraz z jakich funduszy można skorzystać, by pozyskać środki na te działania. Poznałam także możliwości pozyskania środków krajowych na innowacje w obszarach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, co było dla mnie szczególnie cenne. Polecam program Innovation Coach wszystkim przedsiębiorcom, naprawdę warto! Udzielane rady są bezcenne.
Agnieszka Mich, założycielka manufaktury Mydlarnia Inspiracja, w której pielęgnację skóry ubiera się w sztukę, nie zapominając o korzeniach osadzonych w tradycyjnym warzeniu mydła znanym od wieków.

IMET to firma zajmująca się sprzedażą elektronarzędzi i narzędzi w kanale e-commerce, zarówno w modelu B2B jak i B2C.

Od lat wdrażamy rozwiązania pozwalające nam optymalizować nasz model operacyjny oraz w coraz większym stopniu dygitalizować przedsiębiorstwo. Udział w Innovation Coach potraktowaliśmy jednocześnie jako szansę na ocenę zasadności naszych pomysłów w kontekście rozwoju firmy oraz jako możliwość zweryfikowania czy planowane działania spełniają przesłanki do otrzymania dotacji. Podczas trwania projektu odbyliśmy szereg rozmów z przydzielonym coach’em, których efektem jest merytoryczna rekomendacja rozszerzająca pierwotnie planowane wdrożenie oraz ilustrująca kroki, które należy podjąć na kolejnych etapach – zarówno te zmierzające bezpośrednio do uzyskania środków jak i te, które są niezbędne do skutecznego wdrożenia. Udział w programie polecamy wszystkim a w szczególności małym i średnim przedsiębiorcom, którzy są świadomi potrzeby cyfrowej transformacji, lecz innowacyjne rozwiązania z najwyższej półki mogą stanowić dla ich budżetu wyzwanie.

Grzegorz Żurawski, Manager ds. Rozwoju IMET
(na zdjęciu: Aleksandra Gurczyńska, Grzegorz Żurawski, Dawid Gniot, Paulina Gurczyńska)

 

O programie dowiedzieliśmy się podczas wystąpienia przedstawicielek Innovation Coach podczas wieczoru Be the Change. W ramach udziału w programie został nam przydzielony ekspert, od którego uzyskaliśmy rekomendację oraz szczegółowy opis innowacyjnych działań. Zwrócił szczególną uwagę na potrzebę stworzenia nowego działu badań i rozwoju w naszej firmie, który mógłby wznieść stworzoną przez nas technologię na wyższy poziom i pozwolić na opracowanie nowych konstrukcji zarówno w rozwiązaniach nowych elementów montażowych, jak i tych pozwalających na sterowanie panelami fotowoltaicznymi. Wszystkie uwagi, które otrzymaliśmy od eksperta oceniam bardzo pozytywnie. Jesteśmy wdzięczni za pomoc przy naszym projekcie, bardzo dziękujemy za możliwość udziału w Innovation Coach.
Łukasz Ogrodnik, Rawen Solar

Dzięki udziałowi w Innovation Coach upewniliśmy się, że zaproponowany przez nas proces jest innowacją. Dostaliśmy jasne wytyczne, do jakich programów możemy wystąpić, żeby pozyskać dofinansowanie jako duże przedsiębiorstwo oraz rekomendację podjęcia współpracy z jednostkami badawczymi. Coach bardzo szczegółowo prześledził dokładnie nasz proces i wskazał ścieżki dalszego rozwoju. Dowiedzieliśmy się też, jakie warunki musimy spełnić i czego nam brakuje, żeby naszą innowację wprowadzić w życie. Bardzo dziękujemy za pomoc w ułożeniu dalszych kroków potrzebnych do wdrożenia tego procesu! Zdecydowanie polecam Innovation Coach!
Ewa Wesoły-Jakubczyk, Quality Manager HL Display

 

TEAM International Poland sp. z o.o. jest globalną firmą konsultingową IT oraz dostawcą usług programistycznych.
W ramach projektu Innovation Coach mieliśmy niezwykłą przyjemność współpracować ze świetnym specjalistą, z ogromnym doświadczeniem w branży IT.
Niewątpliwym atutem projektu jest indywidualne podejście do każdej firmy, świetny kontakt na każdym etapie coachingu oraz idealne dopasowanie Coacha pod kątem branży.
Efektem udziału w projekcie było wypracowanie rekomendacji pomocnych w pozyskiwaniu środków na działania B+R+I.
Serdecznie polecamy usługę Coachingu wszystkim firmom, które zastanawiają się, czy korzystanie ze środków publicznych jest dla nich. Udział w projekcie rozwieje Państwa wątpliwości.

Dziękujemy.
TEAM International Poland sp. z o.o.

Dzięki udziałowi w programie Innovation Coach i bardzo dobrze dobranemu mentorowi, zyskaliśmy dodatkową, świeżą perspektywę i ocenę naszego otoczenia biznesowego. Ponadto otrzymaliśmy bardzo profesjonalną ocenę naszego projektu wynikająca z doświadczenia coacha, a także cenne wskazówki odnośnie przyszłych działań, w tym dostępnych programów wspierających takie projekty.
Andrzej Gorgoń, właściciel Storylab.pro

Zdecydowanie polecam program Innovation Coach! Nasz mentor, dr hab. Mikołaj Leszczuk, był dla nas ogromnym wsparciem. Nie tylko pomógł swoim obiektywnym okiem spojrzeć na nasz projekt pod innym katem, ale również jego wiedza i doświadczenie pozwoliły nam odnaleźć się w gąszczu programów przeznaczonych na finansowanie innowacji.
Agnieszka Pająk, Prezes Filming Land

Dzięki programowi Innovation Coach spojrzałam na swoją innowację z wielu perspektyw, z naciskiem na opłacalność. Już na początku indywidualnego coachingu przygotowałam kilka biznesplanów, na końcu zaś – satysfakcjonujący produkt. Pracę z trenerem doskonale uzupełniły szkolenia – dzięki nim wkraczając na rynek, czuję się pewniej i jestem wyposażona w narzędzia, które pozwolą mi w przyszłości na modyfikację strategii biznesowej.
Elżbieta Nowacka-Kuźma, Atrium Usługi Wydawnicze

Syneric jest firma Inżynieryjną zajmującą się zarządzaniem, nadzorem i koordynacją procesów budowlanych. Specjalizujemy się w świadczeniu usług inwestorstwa zastępczego, nadzorze inwestorskim, kosztorysowaniu inwestycji budowlanych, weryfikacji i optymalizacji dokumentacji projektowej, wsparciu w zakresie zakupu nieruchomości na cele budowlane. Syneric posiada doświadczenie w realizacji projektów przemysłowych, mieszkaniowych, użyteczności publicznej oraz wielu nietypowych projektów wymagających współpracy różnych specjalistów z Polski i zagranicy. Udział w programie Innovation Coach to rozpoczęcie naszej drogi w kierunku cyfrowej optymalizacji naszych usług, stworzenie efektywniejszego środowiska pracy dla wszystkich uczestników procesu budowlanego, zarówno  na etapie realizacji prac budowlanych jak i  późniejszego użytkowania budynków.
Andrzej Rogatko, firma Syneric Engineers

Madpol Smak od początku działalności zajmuje się produkcją przypraw oraz dodatków funkcjonalnych do przemysłu mięsnego oraz rybnego. Założyliśmy przedsiębiorstwo w 2014 roku i od początku stale je rozbudowujemy umacniając swoją pozycję w branży. Zatrudniamy kilkunastu pracowników. Nasza kadra pracownicza to wysoko wykwalifikowani fachowcy, a jednocześnie ludzie z pasja. Nawiązanie szeregu bezpośrednich międzynarodowych kontaktów wpłynęło na wzrost różnorodności naszej oferty handlowej, a tym samym na wzrost atrakcyjności przedsiębiorstwa na rynku i to zarówno pod względem technologicznym jak i ekonomicznym. Na życzenie klienta wykonujemy próby technologiczne oraz dowozimy towar własnym transportem.

Bardzo ciekawa i pomocna w rozwoju firmy inicjatywa pozwalająca na poprawę i doskonalenie tych gałęzi przedsiębiorstwa, które bez takiej pomocy byłyby niedostępne. Profesjonalizm stojący na najwyższym poziomie jest znakiem rozpoznawczym Innovation Coach. Życzymy wszystkim, aby trafili na takich Coachów jak nasza firma.
Aleksandra Bieniek, firma Madpol

 

Bardzo dziękujemy za merytoryczne wsparcie przy projekcie marki ENNBOW. Wskazówki uzyskane od sieci klientów rozwiniętej w ramach naszej współpracy pozwolą nam go doskonalić i zmieniać się dla naszych klientów. Co więcej, wierzymy, że tylko innowacyjne myślenie otwiera perspektywy na przyszłość, a efekty udzielonego nam wsparcia dostrzegą również klientki, korzystające z naszej najnowszej usługi ENNBOX – innowacyjnej domowej przymierzalni. 

W ENNBOW wierzymy w nowoczesność, innowacyjność i kobiecość. Dlatego nasze ubrania, stworzone z myślą o kobietach, które na co dzień potrzebują elastyczności, mobilności i prezencji biznesowej, są połączeniem klasyki z materiałami high-tech, które zapewniają swobodę ruchu, poczucie świeżości, a przy tym zachowują swój kształt przez cały dzień.

Dzięki projektowi ENNBOX każda klientka może przymierzyć nasze ubrania, wyselekcjonowane przez naszą stylistkę specjalnie dla niej, w swojej domowej przymierzalni. Bezpłatna dostawa, możliwość przymierzenia ubrań w ciągu 5-ciu dni i bezpłatny zwrot lub wymiana – tak właśnie działa ENNBOX. Jest to szczególny projekt ze względu na personalne podejście do klientek i odpowiadanie na ich potrzeby na każdym etapie.

Dziękujemy Innovation Coach za rzetelną i merytoryczną pod każdym względem pomoc, którą możemy śmiało polecić wszystkim innym markom chcącym wdrażać pomysły przyszłości już dziś.
ENNBOW Team

 

Polecam Program Innovation Coach oraz szkolenia, które są organizowane w ramach tego projektu. Coach, który został nam przydzielony został perfekcyjnie dobrany do charakterystyki naszego produktu. Ogrom wiedzy merytorycznej jaką posiada oraz drobiazgowa i wnikliwa praca jaką wykonał udzielając nam rekomendacji budzi wielki szacunek i podziw. Program Innovation Coach rozjaśnia meandry nieprzebranych informacji, do których samodzielnie byłoby bardzo ciężko uzyskać dostęp – jest to program, który szczególnie polecam mikro i małym firmom, dla których wiedza ta do tej pory była niezrozumiała i nieosiągalna. Szkolenia są prowadzone przez najwyższej klasy profesjonalistów w swoich dziedzinach.
Magventus Magdalena Podpora oraz ODR Piotr Podpora – marka com4tclick®

W biznesie prócz wytrwałości i konsekwencji w działaniach ważny jest plan – według, którego osiągamy  wyznaczony cel. Innovation Coach  to narzędzie wskazujące właściwy kierunek rozwoju w szczególności młodym przedsiębiorcom.  Zdobyta wiedza z pewnością pomoże rozwinąć skrzydła naszej marce, a otrzymana rekomendacja przedsięwzięcia już teraz procentuje w rozmowach z partnerami handlowymi  i inwestorami.
KoVis & Guziczek

Przygotowana rekomendacja dla przedsiębiorstwa OZE-INVERTERS Sp. z o. o. została szczegółowo opracowana na podstawie przesłanych materiałów dot. samej spółki jej planów i pomysłów na produkty oraz wiedzy, doświadczenia zawodowego oraz kompetencji założyciela (prezesa spółki). Dodatkowe informacje (niezbędne do przygotowania rekomendacji) zostały przekazane podczas rozmów telefonicznych, dzięki którym mogłem uzyskać dodatkowe informacje dot. składania wniosków ich oceny oraz możliwości pozyskania funduszy na rozrój firmy. W raporcie zostały przedstawione propozycje działań innowacyjnych, rozszerzony opis samej innowacji, podano cechy świadczące o innowacyjności potencjalne rynki odbiorców jak również zagrożenia i ryzyka związane z opracowaniem produktów i i ich późniejszym wdrożeniem oraz sprzedażą włączając przegotowaną szczegółową analizą rynku. W podsumowaniu przedstawiony został plan działania oraz potencjalne kierunki rozwoju ze wskazaniem konkretnych programów wsparcia POIR. Celem nadrzędnym przedstawionym w przygotowanej rekomendacji jest doprowadzenie do wdrożenia i komercjalizacji innowacyjnych produktów zaprezentowanych przez spółkę OZE-Invertetrs sp. Z.o.o.

Podsumowując, działania prowadzone w programie Innovation Coach oceniam bardzo wysoko i z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest ona bardzo pomocna a w szczególności dla tych przedsiębiorstw, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju.
OZE INVERTERS

 

Udział w projekcie Innovation Coach umożliwił nam szerzej spojrzeć na działania podejmowane w firmie. Merytoryczne spotkania z Ekspertem z branży tworzyw sztucznych oraz jego rekomendacje to ścieżka jaką będziemy podążać przy wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Trafność analizy sytuacji przedsiębiorstwa i jego potencjału oraz wsparcie Eksperta daje nam pewność, że rozpoczęcie działalności B+R+I przy wsparciu funduszy europejskich jest możliwe do zrealizowania nawet w niewielkiej firmie.
JF TECHNOLOGIE

Firma CS Kompozyty Sp. z o.o. wywodzi się Grupy CSV, która od ponad 25 lat funkcjonuje na rynku motoryzacyjnym w sektorze dystrybucji systemów lakierniczych. Spółka została wyodrębniona z Grupy w lutym 2017r., po 12 latach stabilnego wzrostu, aby umożliwić optymalizację procesów zgodnie ze specyfiką branży kompozytowej i prowadzenie dedykowanej działalności badawczo-rozwojowej. Biorąc pod uwagę powiązania kapitałowe, CS Kompozyty jest firmą średnią w myśl Rozporządzenia 651/2014 dotyczącego Definicji MŚP.

Już w pierwszym roku działalności Spółka uzyskała certyfikat systemu zarządzania PN-EN ISO 9001:2015-10 i opracowała projekt modernizacji zaplecza laboratoryjnego dla usprawnienia systemu kontroli jakości i badań technicznych. Projekt zawierał m. in. stworzenie nowego systemu wentylacji i redukcji emisji substancji szkodliwych a także budowę nowych pomieszczeń laboratoryjnych dla działu B+R. Większość prac objętych projektem już wykonano, ponadto CS Kompozyty może też efektywnie korzystać z dużego centrum badawczo-treningowego, będącego własnością jednej ze spółek Grupy. 

Ostatnio Spółka wzięła udział w projekcie Innovation Coach, prowadzonym przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, przedstawiając następujące trzy grupy zagadnień, które są obecnie przedmiotem badań:
– zwiększenie odporności antystatycznej żywic i żelkotów poliestrowych z wykorzystaniem nanorurek węglowych;
– badanie wpływu wybranych domieszek na plastyfikację żywic i żelkotów poliestrowych;
– projektowanie struktur łączonych we wnętrzu materiału kompozytowego w celu zwiększenia właściwości wytrzymałościowych.

Dzięki udziałowi w projekcie, Spółka otrzymała wartościowe rekomendacje eksperckie w zakresie analizy możliwych działań innowacyjnych oraz możliwych ścieżek realizacji prac i wdrożeń z uwzględnieniem potencjalnego wykorzystania środków publicznych (w szczególności POIR oraz Horyzont 2020).

Zarząd Spółki zdecydował, że wnioski z tych rekomendacji zostaną wykorzystane w planie działania na lata 2020-21.
Bohdan Kryk, Prezes Zarządu CS Kompozyty Sp. z o.o.

 

Lumekko Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem oraz produkowaniem zabezpieczeń świetlnych. Naszym głównym celem jest wytwarzanie sekretnych elementów zabezpieczających, które potwierdzają autentyczność i jednocześnie utrudniają, a wręcz uniemożliwiają podrabianie produktów i dokumentów. Założycielem i Prezesem Zarządu jest dr Agata Szczeszak, która oprócz zarządzania przedsiębiorstwem, koordynuje procesami nanotechnologicznymi związanymi z planowaniem składu, a następnie metodami produkcji nanomateriałów stosowanych jako zabezpieczenia.

Lumekko Sp. z o.o. jako młody startup wzięło udział w projekcie Innovation Coach. Jako przedstawiciel Spółki uważam, że Innovation Coach to świetny projekt, który może zweryfikować plany dotyczące wdrożenia pomysłu. Dzięki owocnym konsultacjom z Coachem, odpowiednio dopasowanym do obszaru działalności startupu, zostały określone możliwości wdrożeniowe pomysłu Lumekko. Ponadto, w uzyskanej rekomendacji został sprecyzowany plan działania, który wyznacza kierunek do realizacji założeń wdrożeniowych zgodnie z określonym rynkiem oraz odbiorcami i uzyskanym finansowaniem.
dr Agata Szczeszak, LUMEKKO

Wróć na początek