„Model biznesowy i jego rola w planowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej opartej na wiedzy”

Zapraszamy na 3. w II edycji bezpłatne warsztaty Innovation Coach "Model biznesowy i jego rola w planowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej w oparciu o wiedzę" we  wtorek, 9 marca 2021 o godz. 9.00. Podczas spotkania uczestnicy będą mięli szansę dowiedzieć się jak zarządzać firmą i jej kapitałem, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów zarządzania zmianą i tematyką innowacyjności oraz ochrony IP, tworzyć model biznesowy dla swojej organizacji lub swojego projektu z wykorzystaniem narzędzi business model canvas i lean canvas oraz wykorzystać swoje atuty dla realizacji ambitnych, ale osiągalnych celów. Webinar poprowadzi p. Izabela Paluch, ekspertka z ponad 25-letnim doświadczeniem z zakresu zarządzania, planowania strategicznego i sprzedaży. Wydarzenie ma charakter zamknięty i jest skierowane tylko dla uczestników projektu Innovation Coach.

 

Zapraszamy na 3. bezpłatne warsztaty Innovation Coach "Model biznesowy i jego rola w planowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej w oparciu o wiedzę" we  wtorek, 9 marca 2021 o godz. 9.00. Podczas spotkania uczestnicy będą mięli szansę dowiedzieć się jak zarządzać firmą i jej kapitałem, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów zarządzania zmianą i tematyką innowacyjności oraz ochrony IP, tworzyć model biznesowy dla swojej organizacji lub swojego projektu z wykorzystaniem narzędzi business model canvas i lean canvas oraz wykorzystać swoje atuty dla realizacji ambitnych, ale osiągalnych celów. Webinar poprowadzi p. Izabela Paluch, ekspertka z ponad 25-letnim doświadczeniem z zakresu zarządzania, planowania strategicznego i sprzedaży. Wydarzenie ma charakter zamknięty i jest skierowane tylko dla uczestników projektu Innovation Coach.

Agenda:

  1. Kapitał intelektualny w organizacji. Kapitał finansowy vs kapitał intelektualny. W jaki sposób integrować strategię wykorzystania IP z modelem biznesowym firmy. Jak chronić kapitał intelektualny.
  2. Transfer wiedzy i komercjalizacja. Innowacyjność w ujęciu rynkowym. Transfer wiedzy przez start-up, spin-off, spin-out. Komercjalizacja z wykorzystaniem modelu biznesowego .
  3. Wstęp do modelu biznesowego. Strategia biznesowa i biznes plan vs model biznesowy. Istota modelu biznesowego i jego rola w firmie. Klasyfikacja modeli biznesowych. Model biznesowy, a przewaga konkurencyjna.
  4. Schemat modelu biznesowego w oparciu o business model canvas. Elementy BMC z uwzględnieniem zasad stosowania w praktyce rynkowej. 
  5. Business model canvas vs lean canvas. Elementy LC w analizie porównawczej do BMC.
  6. Planowanie z wykorzystaniem modeli biznesowych. Ścieżka planowania projektu z uwzględnieniem BMC, LC.
  7. Q&A
  8. W trakcie praktyczne case’y i interakcje z uczestnikami.

Interaktywność oznaczać będzie możliwość zadawania pytań w trakcie warsztatów oraz praktyczne odniesienia i przykłady.

Nabor na webinar potrwa do poniedzialku 8 marca do godz. 17.00. Zapraszamy do udziału.

 

Bio ekspertki:

Izabela Paluch

Prezes Zarządu INTECH PK sp. z o.o., Politechnika Krakowska