Dzień Informacyjny dla Pomorza - Innovation Coach w Gdańsku
Chociaż w ciągu roku w ramach projektu Innovation Coach przeprowadzamy wiele wydarzeń, tj. warsztaty, konferencje, webinary z różnymi instytucjami z całej Polski, a także jeździmy na duże imprezy to majowy Dzień Informacyjny był dla nas wyjątkowy. Po ponad 2 latach organizowania tego wydarzenia online, zespół projektowy ponownie ruszył w teren, by dotrzeć do przedsiębiorców bezpośrednio. Wybór padł na Gdańsk.
26 maja w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy nasze wydarzenie dla zgromadzonych tam przedstawicieli firm. Nie zapomnieliśmy jednak o przedsiębiorcach z pozostałej części kraju – specjalnie dla nich transmitowaliśmy spotkanie na żywo, dzięki czemu dotarliśmy do szerszego grona odbiorców.
Event otworzyła Katarzyna Walczyk-Matuszyk – kierowniczka projektu Innovation Coach, która zaprezentowała go pokrótce w liczbach. O szczegółach, przebiegu i założeniach IC opowiedziała Agnieszka Banrowska – na co dzień odpowiadająca za sprawdzanie rekomendacji i współpracę z naszymi coachami.
Wystąpienia moderował Paweł Harycki, przeprowadzając ciekawe i owocne dla obecnych rozmowy z reprezentantem firmy Rengaard biorącej udział w projekcie – Piotrem Stasiukiem oraz z coachem Maciejem Cieślakiem. Dzięki temu słuchacze mogli dowiedzieć się, jak wygląda uczestnictwo w Innovation Coach „od kuchni”, co projekt może zaoferować przedsiębiorcom i dlaczego warto zarejestrować swoją firmę w projekcie.
Niewątpliwie dużą uwagę przykuło wystąpienie p. Patrycji Zeszutek z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Była w nim mowa o wyczekiwanym programie FENG,
o instrumencie STEP oraz POIR. Dla uczestników była to niepowtarzalna okazja do zadawania pytań – zarówno na sali, jak i online.
Po krótkiej przerwie przyszła kolej na dalsze prezentacje, począwszy od gospodarza spotkania, Agencji Rozwoju Pomorza, w postaci p. Macieja Frączka. Jego wystąpienie przybliżyło pomorskim przedsiębiorcom, jaka oferta wsparcia jest dla nich dostępna w regionie.
Przed uczestnikami ponownie stanęła Katarzyna Walczyk-Matuszyk, która tym razem przedstawiła pokrótce Program Ramowy Horyzont Europa oraz to, co mogą w nim znaleźć dla siebie firmy, startupy, biznesmeni i inne podmioty. W swojej prezentacji skupiła się głównie na instrumentach EIC Pathfinder oraz Accelerator, jednak nie zabrakło także mowy o innych konkursach, które są bezsprzecznie atrakcyjne dla beneficjentów.
Spotkanie zwieńczyło wystąpienie reprezentantek Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gdańsku – p. Katarzyny Tarwackiej i p. Magdy Szwedowskiej. Przybliżyły one działalność PIFE w regionie, opowiedziały o tym, na jakie wsparcie z ich strony mogą liczyć przedstawiciele firm oraz o zakresie świadczonych usług. Pokazały one także dostępne instrumenty finansowe oraz programy nowej perspektywy finansowej 2021-2027 dla firm z Pomorza.
Wydarzenie niewątpliwie można nazwać sukcesem. Po jego zakończeniu, a także w trakcie, obecni przedstawiciele firm zgłosili się do naszych konsultantek, aby móc zarejestrować się w projekcie Innovation Coach, co pokazuje, że nasz wysiłek nie poszedł na marne i zaprezentowane treści cieszą się powodzeniem i zainteresowaniem.  
Dziękujemy wszystkim obecnym podczas wydarzenia: pracownikom Agencji Rozwoju Pomorza, PIFE Gdańsk, Dyrekcji Departamentu Programu Wsparcia i Innowacji MFiPR, przedstawicielom firmy Rengaard oraz coachowi – bez Waszego udziału, wiedzy i zaangażowania nasz Dzień Informacyjny nie byłby tak ciekawy i merytoryczny.
Do zobaczenia jesienią na kolejnym wydarzeniu!