Inspiracje do Innowacji

Innowacje to szansa na #FunduszeEuropejskie.

Jak pozyskać środki z #FENG lub #HoryzontEuropa? Dlaczego tak ważna jest współpraca biznesu z nauką oraz firm z ekspertkami i ekspertami branżowymi? W ramach cyklu spotkań "Inspiracje do innowacji - Innovation Coach" poznacie firmy, które są absolwentami #InnovationCoach i wykreowały pomysł na swoją pierwszą innowację wraz z przydzielonym coachem. To także spotkania z coachami innowacji, którzy opowiedzą o trendach, barierach i korzyściach we wdrażaniu B+R+I oraz z ekspertkami i ekspertami branżowymi, którzy na co dzień wspierają polskie firmy w aplikowaniu o środki europejskie i implementacji prac badawczo-rozwojowych.
Serdecznie zapraszamy!

 

#1 Innowacje w zdrowiu i diagnostyce
Jakie obszary w medycynie i diagnostyce medycznej w najbliższym czasie będą się rozwijać najszybciej i gdzie jest największy potencjał z perspektywy polskich przedsiębiorstw? O tym i o wielu innych ciekawych aspektach w temacie innowacji w zdrowiu opowiedzą nasi eksperci.
Zaproszeni goście: dr hab. inż. Artur Rydosz, prof. AGH - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie dr inż. Dawid Nidzworski - SensDx oraz Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej
     
 
#2 Innowacje w cyberbezpieczeństwie
Cyberbezpieczeństwo za sprawą pandemii oraz wybuchu wojny w Ukrainie zanotowało gwałtowny rozwój i wzrost zainteresowania wśród podmiotów prywatnych i publicznych. Coraz więcej firm uświadamia sobie, że rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego nie są opcją, a koniecznością, jeśli chcą budować swoją markę na rynku i odpowiedzialny biznes.
Zaproszeni goście: Lucyna Szaszkiewicz - CEO i współzałożycielka 1Strike dr inż. Michał Twardochleb - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 
 
 
 
#3 Innowacje - Komunikacja nauki i biznesu
Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby dzisiejszy świat technologii, gdyby Steve Jobs nie poznał Steve'a Wozniaka, Bill Gates nie rozpocząłby współpracy z Paulem Allenem lub Gordon Moore nie pracowałby razem z Bobem Noycem nad Intelem.
Zaproszene gościnie: Natalia Osica (Pro Science) i Natalia Świrskia-Załuskia (OVHcloud). Jedna reprezentuje perspektywę świata nauki, druga świata inwestorów i pomimo różnic te obszary są skazane na współpracę, aby móc osiągnąć komercyjny i naukowy sukces. Jak to wygląda w praktyce?
 
 
 
 
#4 Innowacyjne zabawki
Przywołujemy dziś słowa najsławniejszego pluszowego misia nie bez przyczyny! Poznajcie historię 🐻FeelBear - misia, który wspiera dziecko i jego poczucie bezpieczeństwa; który zmienił życie zawodowe założycielek firmy i który stał się przedmiotem coachingu innowacji. To pokazuje, że pasja i zainteresowania oraz wiedza i fachowe doradztwo są fundamentami biznesu i profesjonalnej współpracy, a innowacja może się kryć nawet w pluszowej zabawce.
Zaproszene gościnie: Anna Nikodym Bilska - Business Development Manager w PIAP Space, Sylwia Domagała - Co-founderka firmy FeelBear, Barbara Domagała - Co-founderka firmy FeelBear
 
 
 
 
#5 Dotacje na innowacje
Dotacje na innowacje, czyli jak nie bać się finansowania? Pozyskanie finansowania zewnętrznego to często niezbędny etap, aby rozwijać, wdrażać i realizować swoje innowacyjne projekty. Jednak droga aplikacji często wzbudza wiele obaw przedsiębiorców.
Zaproszeni goście: dr Agata Szczeszak - założycielka Lumekko sp. z.o.o. oraz wieloletniewaluator dr. inż. Tomasz Hejczyk z Politechniki Śląskiej.
 
 
 
 
#6 Coaching innowacji w pigułce
Innovation Coach to przykład doskonałej symbiozy pomiędzy ekspertami a zgłaszającymi się przedsiębiorcami: obie strony odnoszą wzajemne korzyści. Dla pierwszych to - poza gratyfikacją finansową - szansa na zbieranie nowego doświadczenia, możliwość przekazania swojej wiedzy, poznanie realnych problemów przedsiębiorców i szansa niesienia im pomocy, co daje ogromną satysfakcję. Dla drugich to okazja, aby poznać słabe i mocne strony swojego pomysłu na innowację, otrzymanie fachowej ekspertyzy i bodziec do rozwoju oraz aplikowania o wskazane środki unijne.
Zaproszeni goście: Dawid Pierzak - firma IT Kreatywni, dr. hab. Marcinow Olszewski, prof. Politechniki Warszawskiej
 
 
 
 
#7 Jak ugryźć innowacje społeczne?
Innowacje społeczne to wielowątkowy temat, który dotyczy każdego. Technologia może i powinna być źródłem zmian na lepsze. Niezwykle inspirujące przykłady takich rozwiązań przedstawią gościnie 7. odcinka "Inspiracji do innowacji - Innovation Coach".
Zaproszone gościnie: Patrycja Radek - brokerka innowacji, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Martyna Szymańska-Sztaba - współzałożycielka startupu Syntoil
 
 
 
 
 
#8 Zielone innowacje
Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zmian, jakie zachodzą w środowisku oraz klimacie. W związku z tym rosną ich oczekiwania wobec przedsiębiorstw, władz i naukowców, aby wdrażali rozwiązania, które pozwolą im oddychać czystym powietrzem, jeść zdrową żywność, mieć dostęp do zdatnej wody i niwelować degradację ekosystemów.
Zaproszeni goście: prof. Magdaleny Zabochnicka - Politechnika Częstochowska, Przemysław Jankiewicz - APT Services Group Sp z o.o.
 
 
 
 
 
#9 Innowacje w elektromobilności
Co mają wspólnego ładowarki z AC/DC? Czym jest, a czym nie jest elektromobilność? A może to chwilowa moda? Zainspirujcie się historią firmy Enelion i posłuchajcie elektryzującego odcinka naszego videopodcastu!
Zaproszeni goście: Katarzyna Sobótka - ekspertka ds. elektromobilności, Jarosław Śmigiel - Chief Marketing & Innovation Officer w Enelion
 
 
 
 
 
#10 Innowacyjne kosmetyki i nie tylko
Innowacyjny powrót do natury - brzmi jak paradoks? Branża kosmetyczna potrafi zaskoczyć. Przekonajcie się sami - w końcu każdy z nas od urodzenia codziennie korzysta z produktów pielęgnacyjnych.
Zaproszone gościnie: dr Ida Dulińska-Molak - ekspertce ds. badań naukowych i rozwoju biznesu, Agnieszka Stępień - założycielce firmy Mamy to my
 
 
 
 
 
#11 Nowa żywność
Przemysł spożywczy rozwija się bardzo dynamicznie. Oczekiwania konsumentów również szybko się zmieniają. Co to oznacza dla trendów żywieniowych oraz przyszłości polskich przedsiębiorstw z branży? Czy jest tutaj miejsce dla ekologii, Przemysłu 4.0, IOT czy zero waste?
Zaproszeni goście: dr hab. Joanna Kobus-Cisowska, prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr. Michał Borowy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
 
 
 
 
 
#12 Ekosystemy innowacji - współpraca nauki z biznesem
Ekosystemy innowacji, współpraca nauki i biznesu, czy korporacji z małymi firmami to wulkan nowinek technologicznych i nie tylko.
Zaproszone gościnie: atarzyna Wszoła - Dyrektor Innowacji w Veolia Energia Polska oraz Izabela Paluch - Prezes zarządu Intech PK sp. z.o.o.
 
     
 
#13 Emocje w innowacjach
Relacje międzyludzkie, inteligencja emocjonalna i troska o zdrowie psychiczne. Tematy niezmiernie aktualne, inspirujące do dyskusji oraz kreowania nowatorskich rozwiązań. A co gdybyśmy powiedzieli Wam, że urządzenie mobilne może pomóc kontrolować negatywne emocje i ostrzec przed zbliżającym się wybuchem gniewu? Jeśli nie wierzycie, posłuchajcie rozmowy z naszymi gośćmi, a są nimi:Justyna de Bure - pomysłodawczyni i twórczyni urządzenia mobilnego z e n zz e n, oraz dr hab. inż. Artur Rydosz, prof. AGH reprezentujący Akademię Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.